Який бойлер краще - з сухим або мокрим ТЕНом?


Бойлер - це пристрій, який дозволяє отримати гарячу воду в будь-який час і в будь-якій кількості. Він складається з бака, в якому нагрівається вода, і нагрівального елемента, який перетворює електричну енергію в теплову. Нагрівальний елемент називається трубчастим електричним нагрівачем або ТЕНом. За конструкцією ТЕНи поділяються на два типи: сухі і мокрі. Яка ж різниця між ними, в статі https://gazeta.ua/articles/house/_akij-bojler-krasche-suhij-abo-mokrij-poyasnyuyemo-pro-teni/1165938, і який бойлер краще вибрати?


Який бойлер краще - з сухим або мокрим ТЕНом?

Сухий ТЕН


Сухий ТЕН - це нагрівальний елемент, який не контактує безпосередньо з водою. Він знаходиться всередині захисної колби, яка виготовлена з металу або кераміки. Сухий ТЕН має форму циліндра, в якому розміщені спіралі з дроту з високим опором. Коли по дроту проходить струм, він нагрівається і передає тепло колбі, а вона, в свою чергу, передає тепло воді.


Переваги сухого ТЕНу:


• Він не схильний до утворення накипу, оскільки не контактує з водою. Накип - це відкладення солей кальцію і магнію, які містяться в жорсткій воді. Він погіршує теплопередачу і знижує ефективність нагрівання.


• Він має тривалий термін служби, оскільки не піддається корозії і не згоряє від перегріву.


• Він легко замінюється, оскільки не потребує зливу води з бака. Достатньо відкрутити колбу і встановити новий ТЕН.


Недоліки сухого ТЕНу:


• Він має високу вартість, оскільки вимагає складнішої конструкції і якісніших матеріалів.


• Він має низьку швидкість нагрівання, оскільки тепло передається через додатковий прошарок колби. Тому бойлер з сухим ТЕНом потребує більше електроенергії для нагріву води до заданої температури.


Мокрий ТЕН


Мокрий ТЕН - це нагрівальний елемент, який контактує безпосередньо з водою. Він має форму трубки, яка виготовлена з міді або нержавіючої сталі. Всередині трубки знаходиться нагрівальна спіраль, яка розжарюється від струму. Трубка заповнена ізоляційним матеріалом, який передає тепло на зовнішню оболонку і запобігає замиканню на корпусі ТЕНу.


Переваги мокрого ТЕНу:


• Він має низьку вартість, оскільки має просту конструкцію і дешеві матеріали.


• Він має високу швидкість нагрівання, оскільки тепло передається безпосередньо воді. Тому бойлер з мокрим ТЕНом потребує менше електроенергії для нагріву води до заданої температури.


Недоліки мокрого ТЕНу:


• Він схильний до утворення накипу, оскільки контактує з водою. Накип зменшує теплопередачу і збільшує енергоспоживання. Крім того, він може призвести до пошкодження ТЕНу від перегріву або короткого замикання.


• Він має короткий термін служби, оскільки піддається корозії і зносу від води. Особливо швидко він зламається, якщо вода містить агресивні речовини, такі як хлор або сірководень.


• Він важко замінюється, оскільки потребує зливу води з бака. Також треба враховувати, що різні моделі бойлерів можуть мати різні типи і розміри ТЕНів.


Висновок


Вибір бойлера залежить від багатьох факторів, таких як якість води, обсяг бака, частота використання, бюджет і т.д. Немає однозначної відповіді, який бойлер краще - з сухим або мокрим ТЕНом. Кожен тип має свої переваги і недоліки. Однак, якщо ви хочете мати надійний і довговічний бойлер, який не потребує частого обслуговування і ремонту, то вам краще вибрати бойлер з сухим ТЕНом. Якщо ж ви хочете мати дешевий і швидкий бойлер, який не вимагає багато електроенергії, то вам краще вибрати бойлер з мокрим ТЕНом. У будь-якому випадку, ви повинні дотримуватися правил експлуатації бойлера, регулярно перевіряти його стан і очищати від накипу. Також ви повинні враховувати рекомендації виробника і гарантійні умови при виборі бойлера.


  • Дата: 5-01-2024, 13:46

Предыдущие статьи сайта:

Понравилась статья? Ставь лайки, рассказывай друзьям!Отзывы о статье: Який бойлер краще - з сухим або мокрим ТЕНом?

Технологии, секреты и фишки Apple: Iphone, iPad, iPod